Moduł internetowy do sterowania ogrzewaniem

Moduł internetowy do sterowania ogrzewaniem

INTELIGENTNY  STEROWNIK  Z  PROGNOZĄ  POGODY


Zdalne sterowanie kotłem c.o. za pomocą modułu internetowego jest dedykowane tym, którzy oczekują od urządzenia czegoś więcej, niż dokonywania zmian nastawy urządzenia grzewczego na odległość. To ważny krok w kierunku tworzenia inteligentnego domu, nastawionego na wykorzystanie energii odnawialnej.

Kocioł na pellet ogrzewa dom czteroosobowej rodziny Kalinowskich z Giżycka na Mazurach. Ciepło ze spalania biomasy rozprowadzane jest przez instalację podłogową na parterze i grzejniki na poddaszu. Ogrzewanie wody użytkowej w dużej mierze zapewniają zamontowane na dachu solary.

Moduł internetowy niesamowicie usprawnił ogrzewanie domu – opowiada Przemysław Kalinowski. – Do systemu wpiąłem całość instalacji grzewczych z oddzielnym uwzględnieniem kotła c.o., solarów, ogrzewania podłogowego, grzejników oraz bufora. Wszystko działa na zasadzie wzajemnego uzupełniania się – woda użytkowa w słoneczny dzień jest ogrzewana przez system solarny, w pochmurny dogrzewana przez kocioł c.o.. Mogę też zaprogramować wyższą temperaturę powietrza na poddaszu, gdzie najczęściej przebywa nasze najmłodsze dziecko.

Z szerokiej gamy możliwości modułu internetowego korzystamy za pośrednictwem serwisu 4pellet.net. Po zarejestrowaniu się w serwisie można w pełni kontrolować pracę kotła marki KOSTRZEWA. W przypadku awarii lub zakłóceń pracy kotła, z serwisu – za zgodą właściciela kotła – skorzysta autoryzowany serwisant. W pierwszej kolejności dokona analizy pracy kotła i ustali przyczyny problemu bez konieczności osobistej wizyty w kotłowni. Teraz określenie prawidłowości pracy kotła – w tym zużycia paliwa, trybu pracy, temperatury – jest możliwe na odległość. Z serwisu można korzystać za pomocą dowolnego urządzenia, posiadającego przeglądarkę internetową – w tym ze smartfonu i tabletu.

Moduł internetowy zapewnia wiele dodatkowych udogodnień. Jednym z nich jest zastosowanie prognozy pogody w sterowniku. KOSTRZEWA jest pierwszym w Polsce producentem urządzeń grzewczych na paliwa stałe, który wprowadził taką innowację. Teraz kocioł c.o. marki KOSTRZEWA z 6-godzinnym wyprzedzeniem reaguje na wszelkie zmiany pogodowe (temperaturę, siłę wiatru, wilgotność powietrza), co pozwala jeszcze lepiej oszczędzać paliwo i unikać przegrzania bądź wychłodzenia budynku. Dotychczas sterowniki reagowały jedynie na komunikaty pogodowe, dotyczące sytuacji bieżącej. Nowy sterownik „myśli” kilka godzin do przodu. Urządzenie uwzględnia również parametry energetyczne budynku.

Serwis 4pellet.net. zapewnia też wgląd w analizę działania systemów grzewczych. Na wykresie ogólnym przedstawiona jest praca wszystkich najważniejszych elementów systemu grzewczego. Na wykresie pracy solarów  można sprawdzić ile energii uzyskaliśmy w danym roku, miesiącu lub dniu. System dodatkowo obliczy zysk finansowy, uzyskany dzięki energii solarnej. Wykres zużycia paliwa ukazuje ile opału zużył kocioł c.o. w danym okresie, wraz z wliczonym kosztem za każdy rok, miesiąc i dzień. Teraz mamy pełny wgląd w działanie naszego ogrzewania i możemy dokładnie określić, ile zaoszczędziliśmy dzięki zarządzaniu ciepłem za pośrednictwem inteligentnego sterownika internetowego.

Kostrzewa 4pellet NET

Proponujemy zapoznanie się z serwisem internetowym poprzez zalogowanie się na konto demo1234 (z profilu uprawnień jako "Obserwator") -możliwy jest wówczas podgląd parametrów pracy działającego kotła Mini Bio Luxury 10kW (kocioł zainstalowany w budynku mieszkalnym o pow. całkowitej 220 m2, pow. użytkowa 180 m2 ; z kolektorami słonecznymi):

 

Moduł dedykowany jest dla poniższych kotłów i palników KOSTRZEWA:

  • Mini Bio/Mini Bio Luxury
  • Compact Bio/Compact Bio Luxury
  • Twin Bio
  • Pellets 100
  • Maxi Bio
  • Platinum Bio, Platinum Bio 2, Platinum Bio LITE
2015-07-03 Kotły 0 1998

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

Kategorie artykułów

Ostatnie komentarze

Porównaj
Kontynuuj zakupy Porównaj

Dodane do ulubionych

Kontynuuj zakupy Ulubione